Tingimused

1. Üldsätted
2. Hinnad
3. Tooted ja tellimuse vormistamine
4. Toodete eest tasumine
5. Toodete kohaletoimetamine ja üleandmine
6. Toodete tagastamine
7. Vastutus ja vääramatud jõud
8. Muud tingimused
9. Autorikaitse

Art Butiik OÜ, registrikoodiga 12510025 (edaspidi Kaupmees) ja Klient, kes vormistab www.artbutiik.ee e-poes tellimuse ja identifitseerib end sisestades tellimusele oma isikuandmed (edaspidi Klient), lepivad kokku järgnevas

1. Üldsätted 

1.1. Lepingupooled juhinduvad omavaheliste suhete reguleerimisel Võlaõigusseadusest ning teistest Eesti Vabariigi seadustest ja muudest õigusaktidest ning e-poe Kasutamistingimustes kokkulepitust.
1.2. Kaupmehel on õigus mistahes ajal teha pakutavasse e-poe teenusesse muudatusi.
1.3. Kaupmehel on õigus ühepoolselt muuta Ostutingimusi ilma, et tal oleks kohustus teatada sellest elektronposti teel kirjalikult kliendile

2. Hinnad

2.1. Toodete hinnad on eurodes, neile ei lisandu käibemaksu 20%
2.2. Toodete hinnas ei sisalda kohaletoimetamise kulu.
2.3. Toodete hinnad ning saadavus võivad muutuda ette teatamata.

3. Tooted ja tellimuse vormistamine

3.1. Toodete mõõdud on ligikaudsed ning ei ole arvestatud kaunistuste (erinevad paberist ja kangast lilled, nööbid, metallkaunistused jms) kõrgust. Kaunistuste kõrgus varieerub ning ulatub kuni 1,5cm-ni.
3.2. E-poe tootevalik sõltub tooraine kättesaadavusest ning on tihti muutuv.
3.3. Tootepildid on illustratiivse tähendusega ja toodete värvid võivad erineda sõltuvalt ekraanist.
3.4. Leides e-poest sobiva toote, vajutab Klient nupule "Lisa korvi".
3.5. Kliendi ostukorv luuakse hetkest, mil ta on klikkinud lingile “Lisa korvi”, seejärel on võimalik jätkata toodete sirvimist, muuta korvi sisu või alustada tellimist.
3.6. Kui klient soovib jätkata tellimist, vajutab nupule "Telli", mis viib järgmisele, Tellimuse, lehele.
3.7. Tellimuse lehel täidab klient ära kontaktandmed, valib sobiva toote kätte saamise viisi ning nõustub Ostutingimustega vajutades lingile "olen tutvunud ja nõustun tingimustega".
3.8. Klient, olles üle kontrollinud oma andmed, kontrollinud üle tellimuse sisu ning kinnitanud oma Ostutingimustega nõustumist, vajutab "Esita tellimus" nuppu.
3.9. "Esita tellimus" nupp kinnitab tellimuse andmed ning viib järgmisele lehele, kus on info Makseviiside kohta ning kokkuvõte tellimusest. Kui Klient on oma ostust kindel, vajutab nupule "Maksa Internetipangas", mis viib artbutiik.ee poolt kasutatava Maksekeskuse makse sooritamise keskkonda, kust Klient saab valida talle sobiva Internetipanga ning makse tasuda.
3.10. Klient saab lasta tellida omale läbi e-poe Eritellimuste lehe täpselt talle sobiva toote. Sel juhul võtab Kaupmees Kliendiga ühendust ning lepitakse toote parameetrid, kogus, hind ja tarne aeg Kliendiga eraldi kokku.
3.11. Kui e-poest ostetud kaup/kaubad toodetakse spetsiaalselt Kliendi jaoks (juhul, kui on toote juures silt "Tellimisel"), lepitakse tellimuse täpne tarne aeg Kliendiga eelnevalt kokku.

4. Toodete eest tasumine

4.1. Tasumine Pangalingiga
Peale tellimuse vormistamist suunatakse Klient "Maksa Internetipangas" nupu kaudu Maksekeskusesse, kust saab valida maksmiseks omale sobiva internetipanga. Panka sisenedes on näha eeltäidetud maksekorraldust, kus on kirjas Kliendi tellimuse detailid. Klient kontrollib kõik info üle ja seejärel kinnitab Pangas makse. Peale maksekorralduse kinnitamist peab Klient lahkuma internetipangast vajutades nuppu „Tagasi kaupmehe juurde“.
Kliendil on võimalik maksta Pangalingiga järgnevates pankades:

  • Swedbank
  • SEB Pank
  • Nordea pank
  • LHV pank
  • Danske pank
  • Krediidipank

4.2.       Ülekandega pangakontole
Peale näiteks eritellimuse vormistamist saadab Kaupmees e-arve makse tegemise jaoks vajalike pangarekvisiitidega Kliendile. Tellimust hakatakse täitma juhul kui 2-päeva jooksul on laekunud Kaupmehe arveldusarvele 100% tellimuse maksumusest. Kui makse ei ole 2-päeva jooksul kontole laekunud, siis loetakse seda Kliendi sooviks ostust loobuda ning Kaupmees tühistab tellimuse.
Ülekandeid on võimalik teha Kaupmehe arveldusarvele:

  • SEB IBAN: EE911010220221891224

4.3. Soovi korral saadab Kaupmees Kliendile originaalarve ka posti teel. Selleks saadab Klient vastavasisulise e-maili aadressile info@artbutiik.ee.
4.4. Tellimus vormistatakse, valmistatakse ja tarnitakse 100% ettemakse puhul.

 5. Toodete kohaletoimetamine ja üleandmine

5.1. Toote tarnimiseks kasutab Kaupmees SmartPOSTi pakiautomaadi teenust; Omniva pakiautomaate ning Omniva ja ELS kulleri teenust.
5.2. Toodete tarnekulu Eesti piires, kasutades  ELS kullerteenust ukseni. Teenuse hind on 7,50 €. Nimetatud hind sisaldab käibemaksu.
5.3. Art Butiik saadab tellitud kaupa ka väljaspoole Eestit. Kauba täpsed tarnetingimused lepitakse sel juhul Kliendiga eelnevalt kokku.
5.4. Veebipoest ostetavad Kaubad saadetakse välja 24h jooksul peale makse laekumist. Nädalavahetustel ja riigipühadel väljastamist ei toimu.
5.5. Klient on kohustatud enne tellimuse vormistamist kontrollima esitatavate kontaktandmete õigsust vältimaks viivitusi ja arusaamatusi toodete kohaletoimetamisel.

6. Kauba tagastamine

6.1. Kui kauba kättesaamisel selgub, et kaup ei vasta Kliendi ootustele või kaup ei sobi, siis on Kliendil õigus kaupa tagastada 14 päeva jooksul alates kättesaamisest. Tagastamisele kuuluv kaup peab olema kasutamata.
6.2. Toote tagastamiseks tuleb esitada vastav taotlus e-mailile info@artbutiik.ee.
6.3. Tagastamisel tuleb esitada kauba ostuarve.
6.4. Tagastamisel kantakse Kliendile raha tagasi hiljemalt 14 päeva jooksul toote tagastamisest.
6.5. Raha kantakse üle samale arvelduskontole kust toimus selle laekumine Kaupmehele.
6.6. Klient kannab kauba tagastamise kulud kuni 10 euro ulatuses vastavalt VÕS § 194 lg 4.
6.7. Kauba 14-päevane tagastamisõigus ei kehti nendele toodetele, mis on spetsiaalselt Kliendi tellimuse järgi valmistatud (VÕS § 53 lg 4).
6.8. Juhul kui peale toote tagastamist ilmneb, et toode ei vasta e-poe Kasutamistingimuste punktides 6.1. – 6.3. toodud tingimustele, siis raha kliendile ei tagastata ning tagastatud toode jääb poe omaniku juurde hoiule.

7. Vastutus ja vääramatud jõud

7.1. Kaupmees ja Klient vastutavad teineteise ees käesolevate tingimuste rikkumisega teisele poole tekitatud kahju eest Eesti Vabariigis kehtivates õigusaktides sätestatud juhtudel ja ulatuses.
7.2. Art Butiik OÜ ei vastuta: (1) kauba rikkumise eest kliendi süül; (2) kauba mittesihtotstarbelise kasutamise tulemusel tekkinud vigade eest; (3) kauba jooksva kulumise eest tavakasutamise korral.
7.3. Kaupmees ei vastuta Kliendile tekitatud kahjude eest või toote kohaletoimetamise viibimise eest juhul, kui kahju või toote kohaletoomise viibimine on tingitud asjaolust, mida Kaupmees ei saanud mõjutada, ei näinud ette ega võinud ette näha (vääramatu jõud). Kaupmehe vastutus kauba tarne eest lõpeb kauba üleandmise hetkest kliendile või transpordi ettevõttele.

8. Muud tingimused

8.1. Kõiki e- poe  külastamise ja ostude sooritamise käigus saadud Kliendi isikuandmeid käsitletakse kui konfidentsiaalset infot. Kaupmees ei avalda temale teatavaks saanud andmeid kolmandale osapoolele.
8.2. Kliendi ja Kaupmehe vahel seoses e-poe vahendusel toodete tellimise ja ostmisega tekkinud vaidlused lahendatakse läbirääkimiste teel. Kokkuleppe mittesaavutamisel on Kliendil õigus pöörduda oma õiguste kaitseks Tarbijakaitseametisse või Kohtusse. Vaidluste ning käesolevates tingimustes mitte välja toodud küsimuste lahendamisel lähtutakse Eesti Vabariigis kehtivatest õigusaktidest.

9. Autorikaitse

9.1. Kaupmehe e-poes leiduvad materjalid (tekstid, fotod, videod, kujunduselemendid jne.) on autoriõigustega kaitstud ja kuuluvad Kaupmehele.

2.2. E-poes leiduvate materjalide mistahes kujul kasutamine ja levitamine on ilma Kaupmehe nõusolekuta keelatud nii e-poe Kliendil kui ka kõigil teistel veebilehe www.artbutiik.ee külastajatel.

2.3. Kui Art Butiik OÜ avastab autoriõiguste rikkumise, pöördub Art Butiik OÜ kohtu ja/või politsei poole ja teeb avalduse rikkumise kohta.